ART&TRAVEL

Blogerką być…

Moi Drodzy, jeszcze nie mogę nazwać siebie blogerką przy tej częstotliwości postów ;) ale wszystko powoli do tego zmierza.. Przy okazji chylę czoła wszystkim koleżankom blogerkom, które obserwuję - Kasia (Simply Interiors)  - Twój blog zniewala mnie lekkością, estetyką i pięknymi zdjęciami, Luiza (Home Like I Like) zawsze podziwiałam Twój styl pisania i regularność wpisów, a teraz poszłaś o krok dalej i nagrywasz na YT, brawo! - (sama się przymierzam, bo mam w domu młodego youtubera ;)) Magda (Home Creations) - Magda ostatnio publikukowała z niemal taką częstotliwością co ja ;), ale jak już to jest oczywiście na co popatrzeć i czym się zainspirować :) i jeszcze blog Charlizemystery - lubię Twoj styl Karolina, piękne zdjęcia, porcja inpsiracji lifestyle'owych, podróżniczych i modowych. Na pewno jest jeszcze sporo blogów, które są godne uwagi, jeśli coś polecacie to chętnie zajrzę. Generalnie stwierdzam, że blogowanie jest wymagającym zajęciem i zastanawiam się czasem jak Wy to wszystko ogarniacie w czasie Dziewczyny?? ..ja jeszcze do tego nie doszłam ;) Tak więc, wracając do moich planów - wiele rzeczy jest w toku, będą pewne zmiany, które zmobilizują mnie do większej konsekwencji w działaniu jeśli chodzi o bloga, zmieni się nieco klimat, ale o tym niebawem..

Art&Travel

W czerwcu rozpoczęłam swój projekt Art&Travel, o którym wspominałam w wywiadzie dla Vers24.pl (czytaj tutaj) Jak wiecie moją największą inspiracją są podróże, dlatego zabieram ze sobą pędzle, farby, płótna i ruszam w drogę by malować w różnych krajach. W tym roku mam zamiar odwiedzić kilka ciekawych miejsc. Mójpierwszy przystanek był w Madrycie i o tym planuję kolejny post, później była dwa razy Ibiza i Berlin, ale najpierw chcę Wam przybliżyć bardziej mój projekt. 

Jakie jest przesłanie projektu Art&Travel? 

IMG_20170929_232804_509.jpg

Znacie pewnie to uczucie - kiedy jesteście w podróży, w nowym miejscu lub odwiedzacie swój ulubiony kraj - chcecie zapamiętać każdy moment, zarejestrować każdy szczegół w swej pamięci, zapamiętać zapachy, smaki, kolory, światło. Robimy wtedy dużo zdjęć, by zatrzymać i uwiecznić te piękne chwile…Ja też kocham fotografować.. ale to mi nie wystarcza, zazwyczaj czuję się tak zainspirowana danym miejscem, że chcę malować tu i teraz, od razu, nie po powrocie do domu. Chcę zatrzymać swoje wrażenia na płótnie będąc w danym miejscu. Obraz namalowany podczas takiego wyjazdu będzie na pewno inny, przejmie energię, kolory, światło. Będę mogła tworzyć w innych niż zwykle warunkach, w innym otoczeniu niż moje domowe studio. Sama jestem ciekawa co finalnie z tego wyjdzie ;) 

Efekt końcowy

Niektóre pracez kolekcji Art&Travelbędą dostępne w sprzedaży, a druga część obrazów znajdzie się na wystawie, którą planuję zorganizować w przyszłym roku. Końcowym efektem będzie też wydanie książki - pamietnika podrozy/przewodnika/albumu o miejscach, które zwiedziłam, zawierajacego opisy, przydatne informacje, jak również zdjęcia z podróży i moich prac. Ale to nie koniec, planuję jeszcze kilka niespodzianek więc bądźcie czujni ;)

Chcę Was zabrać w tą moją podróż, podzielić się wrażeniami, stworzyć coś wyjątkowego. Jest to dla mnie wielkie wyzwanie, przygoda, podróż również mentalna i duchowa. Chętnie podzielę się wrażeniami, być może również Was będę mogła zainspirować do czegoś nowego, do postawienia nowych celów, nowych planów lub do odwiedzenia tych krajów, które wybrałam. Obserwujcie mój Instagram, tam jestem najbardziej aktywna ;)

Bucket List

Pierwsze przystanki już za mną, niedługo kolejne przede mną... ale bardzo chętnie poznam Wasze propozycje krajów, które widzielibyście w tym projekcie. Jakie miejsca lubicie i dlaczego? Co Was w nich inspiruje? Które kraje Was ciekawią, a które chcielibyście lub planujecie odwiedzić? Może macie jakieś sprawdzone miejsca do polecenia? Posiadam co prawda już zarys swojej mapy, ale mam nadzieję, że lista krajów jeszcze się wydłuży ;)  jestem ciekawa Waszych pomysłów!! Czekam na odzew, a tymczasem ja... powolutku szykuję się do kolejnej podróży... ;)

IMG_20170929_212226_210.jpg