Czarujący Madryt

 

3 powody, dla których pokochałam Madryt

Kiedy myślę o Madrycie, uśmiecham się sama do siebie i zastanawiam, kiedy znów będę mogła odwiedzić to piękne miasto. Madryt ma dla mnie szczególny urok.

Mój krótki pobyt w Madrycie miał miejsce w  czerwcu 2017 roku. Myślę, że jest to idealny czas na wycieczkę, pogoda była piękna, nie było też tłumu turystów. Spędziłam tylko 24 (ale jakże urocze) godziny w Madrycie i wiem na pewno, że chcę jeszcze tam wrócic. Powiem Wam dlaczego..

1. Kosmopolityczne miasto pełne pięknych ulic i architektury

Madryt to bardzo kosmopolityczne miasto, ze wspaniałą architekturą, historią, sztuką i kulturą. Myślę, że jest to idealne miejsce dla miłośników miasta, idealne miejsce na romantyczny weekend lub wypad z przyjaciółmi.

Ulice Madrytu są piękne, szerokie, zielone i czyste, cudownie się po nich spaceruje. Architektura zapiera dech w piersiach. Ludzie są przyjaźni, pomocni i bardzo gościnni. Jedzenie jest wyjątkowo smaczne.

Jest tylko jeden problem…wybór  atrakcji. Jest tyle pięknych miejsc do zobaczenia i możliwości spędzenia czasu, że nie wiadomo na co się zdecydować! Oczywiście, nie da się wszystkiego zrobić podczas jednej podróży – i jest to akurat dobra wiadomość – ponieważ jest to doskonały powód, by ponownie odwiedzić to urocze miasto.

2. Miasto zieleni i pałaców.

Ogrody i parki Madrytu zajmują powierzchnię ponad 250.000 ha, a wzdłuż ulic miasta posadzonych jest ponad 248.000 drzew. I chociaż ostatnio wolę obcować z dziką przyrodą, to spacer po tak zielonym i zadbanym mieście należał do jednego z najprzyjemniejszych. W Madrycie znajdziemy również wyjątkowe ogrody historyczne, m.in. Królewski Ogród Botaniczny, który posiada obecnie ponad 30.000 gatunków roślin z całego świata, czy ogrody pałacowe  znajdujące się za Pałacem Królewskim. No właśnie, pałace – jest ich w Madrycie aż 12! Niektóre z nich znajdują się ukryte w uliczkach, gdzieś za rogiem lub poza miastem.Oczywiście najbardziej znanym i majestatycznym pałacem jest Pałac Królewski, to wyjątkowe miejsce naprawdę robie wrażenie. Jeśli jednak odwiedziłeś już wszystkie główne, znane atrakcje i zabytki w Madrycie i chcesz zobaczyć inne, równie piękne i bogate w historię i sztukę pałace znajedziesz je na tej liście.

 

3. Art

Jak mogłabym nie wspomnieć o sztuce?

Museo del Prado jest jednym z największych i najważniejszych na świecie. To muzeum należy koniecznie odwiedzić podczas podróży do Madrytu! Wiszą tam dzieła takich mistrzów jak Bosch, Goya, Velazquez, El Greco. Kolekcje tego muzeum opierają się głównie na królewskich zbiorach i składają się z tysięcy obrazów, rzeźb, odbitek i rysunków, itp. z czego wystawiona jest tylko 1/3 zbiorów. Na  Muzeum del Prado trzeba poświęcić cały jeden dzień, ja nie miałam tej okazji, jednak  to miejsce warte jest kilku wizyt, nie sposób jest zobaczyć wszystkiego podczas jednej wycieczki do Madrytu,

Moje wskazówki

W trakcie mojej krótkiej podróży korzystałam z aplikacji Mytaxi (ze względu na ilość i ciężkość bagażu). Cena kursu z lotniska jest stała bez względu na adres docelowy i wynosi 30 euro (2017). Metro jest jednak świetnym rozwiązaniem, wszystkie informacje i mapy znajdziesz w punkcie informacyjnym na lotnisku.

Zatrzymałam się w apratamentach Malasana w samym centrum Madrytu. Świetna lokalizacja, bardzo czysty pokój z wyposażoną kuchnią i łazienką, cena nie zawierała śniadania, ale wokół jest wiele fajnych miejsc, w których można smacznie zjeść.

Jeśli masz jakieś sprawdzone miejsca lub chcesz podzielić się własnymi wrażeniami z Madrytu koniecznie zostaw komentarz pod postem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *