Gold Vibes Only cz.1

Gold vibes only – czyli skąd się wzięło złoto w sztuce, którą tworzę.

Hinduskie gospodynie posiadają 11% światowego złota. To więcej niż rezerwy USA, Szwajcarii, Niemiec i Międzynarodowego Funduszu Walutowego razem wzięte – na taką ciekawostkę natknęłam się szukając informacji na temat mojego ulubionego kruszcu.

Złoto od zawsze budziło wielkie emocje, było synonimem bogactwa, piękna i władzy. Bez względu na czasy i miejsce jest trwałą, prawie niezniszczalną i akceptowalną formą kapitału. Jedni je kochają, inni nienawidzą. Jednak od zawsze fascynowało ono ludzi i wielokrotnie było ono bohaterem nie jednej historii w naszych dziejach.

Aurofobia to podobno strach przed złotem, z całą pewnością mnie to nie dotyczy. Osobiście mam wielką słabość do złota.. co tu dużo mówić…uwielbiam je. Oczywiście podane z umiarem i w odpowiedniej formie. Podobają mi się złote dodatki we wnętrzach, bardzo lubię złotą biżuterię, złote akcenty w modzie, no i oczywiście w sztuce. Jak Wam wspominałam w pierwszym moim poście sporo podróżowałam po Azji. Jak wiadomo, Chińczycy kochają złoto, więc spotkałam się z nim wiele razy, w wielu wydaniach, wersjach i miejscach. Zainspirowana, wróciłam do domu z pomysłem tworzenia obrazów ze złotym kolorem. Z czasem powstała cała kolekcja „Touch of Gold” stworzona dla Mint Grey, którą mogliście zobaczyć na wernisażu. Zanim jednak odnalazłam zadowalającą mnie metodę i technikę nie obyło się bez prób i poszukiwań.

Złote początki

"Golden desert" 2015
„Golden desert” 2015, acrylic paint

Mój pierwszy złoty obraz powstał na początku 2015 roku,

„Golden dream”, 2016, 24-karatowe złoto płatkowe

jednak nie byłam do końca zadowolona z efektu akrylowej ani olejnej złotej farby. Zaczęłam eksperymentować ze złotą folią i złotem płatkowym, którymi finalnie pokryłam cały obraz.

Specjalną techniką nakładania udało mi się uzyskać finezyjne wzory, które mi osobiście kojarzą się z zamarzniętą szybą, którą pamiętam z czasu dzieciństwa, kiedy to mróz malował kwiaty w oknach.  Efekt wyszedł niesamowity!

Złoto płatkowe na stałe zagościło w sztuce, którą tworzę i spotkało się z dużym zainteresowaniem, szczególnie mój autorski wzór ze złotymi ptakami.

 

Złoto w modzie

O złocie w modzie, chyba nie będę pisać, bo wyszedłby z tego chyba nowy post. W pierwszym artykule, pisałam Wam również, że kilka lat temu próbowałam swoich sił w branży modowej,

tworzyłam markę torebek, które były inspirowane modą w Hong Kongu, dlatego też miały odważne kolory i faktury. Jedną z torebek, które mi pozostały z tamtego czasu jest właśnie złota kopertówka, którą mam do dzisiaj i lubię.

A czy Wy, lubicie złoto? Podzielcie się swoimi wrażeniami w komenatrzu pod postem.

 

 

Część mojej złotej kolekcji „Touch of Gold” dla Mint Grey (2016):

Złote inspiracje we wnętrzach:

 

www.mintgrey.pl, www.homecreations.pl, www.homelikeilike.com, www.casadeperrin.com,
www.thedecorista.com, www.pinterest.com , www.whiteshirtart.com, archiwum własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *